Ana Sayfa Basın Bülteni 12 Ocak 2023 96 Görüntüleme

Lider Altay: “Herkesin Gıptayla Baktığı Birlik ve Beraberliğimiz Var”

KONYA (İGFA) – Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Ziya Altunyaldız, Selman Özboyacı, Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, MHP Konya Vilayet Lideri Remzi Kararslan, BBP Konya Vilayet Lideri Osman Seçgin, Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, , Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca ve Meram Belediye Lider Vekili Ahmet Melih Güçlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Konya genelinde misyon yapan basın-yayın kuruluşlarının çalışanlarıyla bir ortaya geldi. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, tüm gazetecilerin gününü tebrik ederek, “Konya’nın çok şanslı bir kent. Öbür kentlerin gıpta ile baktığı birlik ve beraberliğimiz var. Allah nazardan saklasın. Birlik beraberliğimiz daim olsun inşallah.” dedi. Konya Gazeteciler Cemiyeti’ne kazandırılacak yeni hizmet binasıyla ilgili de sürecin tamamlandığını paylaşan Lider Altay, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum, Büyükşehir Belediyemiz ve Karatay Belediyemizin takviyeleriyle Üçler Mezarlığı’nın ardına bir bina inşa etmekle ilgili süreç tamamlandı. Toplam bin metrekarelik bir binanın üretimine inşallah en kısa müddette başlamayı planlıyoruz. İyi olmasını diliyorum.” dedi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Konya Gazeteciler Cemiyeti Lideri Sefa Özdemir, her yıl düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programını klasik hale getirdiği için Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Meram Belediye Lider Vekili Ahmet Melih Güçlü, gazetecilerin teklifleriyle, yapan ve yönlendirici haberleriyle bir taraftan vatandaşların sesi olurken bir taraftan da idarecilerin hizmetlerinde kıymetli hisse sahibi olduklarını söz etti.

Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, “Hakikaten bizimle birlikte sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar bayram olmasına karşın şu anda bile çalışan bedelli dostlarıma ve çalışma arkadaşlarıma muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, “Basın çalışanlarımız, kıymetli gazetecilerimiz aslında bizlerle birlikte kentimizin gelişmesine katkı sunuyor. Daima birlikte büyük bir aile olduğumuzu düşünüyorum. Konya’mızda bu birlik beraberliği her vakit hissediyoruz.” açıklamasını yaptı.

“KONYA’DA HUZUR, MEMNUNLUK VE KARDEŞLİK İKLİMİ VAR”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ise, düzenledikleri programa iştirakin her geçen yıl artarak devam etmesinden büyük memnunluk duyduğunu tabir ederek, tüm gazetecilerin ve basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Lider Altay şöyle devam etti: “Bizler kentimize bir şey kazandırmak için gayret sarf ederken sizler de kamuoyuna bunları aktarmak ismine değerli bir performans sarf ediyorsunuz. Konya bu manada çok ulu bir kent. Katıldığım tüm toplantılarda bunu tabir ediyorum. Konya, Selçuklunun Darü’l Mülkü. Birçok bahiste öne çıkmış bir kent lakin Hz. Mevlana’nın ruhu herhalde sokaklara sindiği üzere insanlara da siniyor. Burada bir huzur, memnunluk ve kardeşlik iklimi var. Öbür kentlerin gıpta ile baktığı birlik ve beraberliğimiz var. Allah nazardan saklasın. Birlik beraberliğimiz daim olsun inşallah.” sözlerini kullandı.

“2023 YILI DA ÇOK AĞIR GEÇECEK”

2022 yılının çok ağır bir gündemle geçtiğini, Büyükşehir olarak birçok kıymetli işi hayata geçirdiklerini anımsatan Lider Altay, “2022 yılının bizim için en değerli olaylarından birisi de 5. İslami Dayanışma Oyunları’ydı. Tüm İslam ülkelerinden atletlerimizi Konya’da konuk ettik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere birçok devlet liderini, spor bakanını, antrenörü, sporcuyu ve basın mensubunu Konya’da konuk ettik. Elhamdüllilah daima birlikte Konya’ya yakışır bir misafirperverlikle bu programı gerçekleştirdik. Artık önümüzde yeni bir amaç var. 2023 yılı da çok ağır geçecek. Başta seçimler var onun bir yoğunluğu olacak fakat onunla birlikte bizim için iki farklı değerli gündem var. Birincisi; Konya’mız 2023 Dünya Spor Başşehri. Avrupa’da Madrid’ten sonra Türkiye’de de birinci defa bu unvanı taşıyan kentimizde birçok memleketler arası ve ulusal karşılaşma gerçekleşecek. İnşallah 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda elde ettiğimiz tecrübeyi, bilgi birikimini daima birlikte Dünya Spor Başşehrimizde de perçinleyerek devam ettireceğimize inanıyorum. Şimdiden Dünya Spor Başkentliğimizin iyi olmasını diliyorum. İkincisi; 2023’te Cumhuriyetin 100’üncü yılını yaşarken Konya ismine kıymetli bir tarihi de idrak edeceğiz. Şeb-i Arus’un 750’nci yılı. İnşallah bu yılın, Şeb-i Arus yılı ilan edilmesiyle ilgili de kıymetli Genel Lider Yardımcımız, milletvekillerimiz, vilayet başkalarımızla birlikte uğraş sarf ediyoruz. Bu, Konya için yine tüm dünyada tanıtım yapılmasına, Hz. Mevlana’nın ideolojisinin anlatılmasına, insanların Konya’ya gelmek için davet edilmesine bir vesile olacak. Kültür Bakanlığımızla birlikte şimdiden hazırlık toplantıları yapmaya başladık. Bu mevzuda daima birlikte hem kentimizde hem ülkemizde hem de tüm dünyada ses getirecek etkinlikler yapmayı dilek ediyoruz. Bunu da daima birlikte başaracağımıza inancım tam.” cümlelerini kullandı.

“YENİ HİZMET BİNASI İÇİN SÜREÇ TAMAMLANDI”

Konya Gazeteciler Cemiyeti’ne kazandırılacak yeni hizmet binasıyla ilgili de sürecin tamamlandığını paylaşan Lider Altay, “Bir taraftan da basın mensuplarımızın daha konforlu bir cemiyet binasına kavuşmalarıyla ilgili de Cemiyet Liderimiz çok değerli teşebbüslerde bulundu. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum, Büyükşehir Belediyemiz ve Karatay Belediyemizin dayanaklarıyla Üçler Mezarlığı’nın gerisine bir bina inşa etmekle ilgili süreç tamamlandı. Bodrum, yer ve birinci kattan oluşacak toplam bin metrekarelik bir binanın imaline inşallah en kısa müddette başlamayı planlıyoruz. İyi olmasını diliyorum. Emeği geçen Cemiyet Liderimize, Karatay Belediye Liderimize ve Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Konya Büyükşehir olarak her vakit yanınızdayız.” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

“DEMOKRASİLERDE BASIN OLMAZSA OLMAZDIR”

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, “Bu akşam bizi bedelli basın işçileriyle buluşturduğu için Büyükşehir Belediyemize ve ilçe belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Basın demokrasinin olmazsa olmazı. Basın, biliyorsunuz dördüncü kuvvet olarak da isimlendirilir. Yasama- yürütme-yargı ve basın. Bu sebeple demokrasilerde basın olmazsa olmazdır. Biz bu bakış açısıyla bugün burada sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyoruz.” diye konuştu.

“BASIN HALKIN VE HAKKIN SESİ OLMALI”

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun şu sözleri kullandı: “Büyükşehir Belediye Liderimize, Cemiyetimize, sizlere teşekkür ediyorum. Basın deyince doğrularımızda takviye, yanlışlarımızda, hatalarımızda ihtar bekleriz. Basın kimsenin ne art bahçesi ne ön bahçesidir. Basın halkın sesi olmalı, hakkın sesi olmalı diye düşünüyorum. Konya basını bu noktada hakikaten nezih bir duruş sergiliyor.”

“ÜLKESİNİN BİRLİĞİ İÇİN ÇABALAYAN ÇOK KIYMETLİ KARDEŞLERİMİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altınyaldız, “Bizleri bir ortaya getiren Büyükşehir Belediye Liderimize, Karatay, Meram, Selçuklu belediye liderlerimize, Cemiyet Liderimize ve tüm idare konseyine, kıymetli basın mensuplarına yürekten teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın yanlışsız bilgiye ulaşması istikametinde göstereceğiniz her türlü uğraş ve uğraş bütün takdirlerin üzerinde. Bu vesileyle sizleri tebrik ediyorum. Uğraşlarınızı kutluyorum. Gece gündüz demeden yanlışsız haberi vatandaşla buluşturmanın gayreti içinde olan tüm görsel ve yazılı medya mensupları, bu manada ülkesinin birliği ve bütünlüğü için çabalayan çok bedelli kardeşlerim gününüzü kutluyorum.” dedi.

“ÜLKEMİZ İÇİN YARAR VERME GAYRETİNDE OLAN TÜM GAZETECİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, meslekler içinde bu kadar eskiye dayanan, bu kadar geçmişi kuvvetli olan ve ehemmiyeti de bir o derecede kıymetli olan bir mesleği icra eden gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Usta, “Hepinizin emeklerini, uğraşlarını, uğraşlarını ülkemiz için, vatanımız için, milletimiz için yarar verme eforu içerisinde olan tüm gazetecilerimizi tebrik ediyorum. Yazılı ve görsel medyada işini dürüstlükle, ahlak çerçevesi içerisinde, doğruluk prensibine uyarak, tarafsız haber unsuruna uyarak yapma gayretinde olan siz değerli Konyalı gazetecilerimizi bu kadar ihtimamlı hizmet yaptığınız için, Türkiye’nin sayılı gazete mensupları ortasında yer aldığınız için hassaten teşekkür ediyorum. Bize inanan, güvenen ve her vakit takviye olan değerli siz basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah daha birçok yıllar hepinizin başarılarla hizmet vermenizi temenni ediyoruz. Gazeteciler Cemiyeti’nin yapılacak yeni yerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Buraya katkı verecek olan Büyükşehir Belediyemizin ve başka kurumlarımızın emeklerine sıhhat. Aslolan yerler değil, aslolan içinde üretilen hizmetler, içindeki gönül birliktelikleri ve içindeki hizmet aşkıdır.” tabirlerine yer verdi.

VALİ ÖZKAN LİDER ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise, “Konya dayanışmasıyla örneklik teşkil eden bir kentimiz. Konya’daki bu dayanışmanın en değerli bileşenlerinden birisi Konyalıların hissiyatına tercüman olan basın mensubu arkadaşlarımızdır. Basın mensupları elbette ki bizim haber alma hakkının tahakkuku için bir koşuşturma içindedir, bir emek içindedir. Bu istikametiyle kendilerine teşekkür ederiz. Konya Büyükşehir Belediye Liderimiz başta olmak üzere ilçe belediye liderlerimizi tebrik ediyoruz. Vatandaşımızın hissiyatına ehemmiyet vermenin bir tabiridir; esasen basın mensuplarıyla alakadar olmak, onlara hizmet etmek, onlara âlâ bir ortam oluşturmak. Can-ı gönülden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum.”

Programa; AK Parti Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, MHP Konya Vilayet Lideri Remzi Karaaslan, BBP Konya Vilayet Lideri Osman Seçgin, TSYD Konya Şube Lideri Murat Dönmez ile Konya merkez ve ilçelerden çok sayıda basın mensubu katıldı.

google play store yorum satın al | instagram takipçi satın al
hack forum warez script gaziantep escort bayan gaziantep escort hacker sitesi gaziantep escort gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
Manavgat Escort tokat escort erbaa escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forumbabilbet bahis forum bahis forumu fethiye escort izmir escort izmir escort izmir escort karşıyaka escort hack forum hack forum warez scriptler warez scriptler